T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
TÜRK AKREDİTASYON KURUMU

Haberler

25.10.2019  Haberler
TÜRKAK Genel Sekreterliğine Banu MÜDERRİSOĞLU atandı

Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreterlik görevine Cumhurbaşkanlığı’nın 24 Ekim 2019 tarih ve 2019/356 sayılı Atama Kararı ile Sayın G. Banu MÜDERRİSOĞLU atanmış ve görevine başlamıştır.

MÜDERRİSOĞLU, ilk  mesai gününde Kurum hakkında bilgi almış, tüm çalışanları odalarında tek tek ziyaret ederek sıcak bir başlangıç yapmıştır. Ayrıca Kurumun kısa dönemli faaliyetlerine yönelik değerlendirmelerde bulunmuştur.

Sayın MÜDERRİSOĞLU’nun atamasının Kurumumuz, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.

Banu MÜDERRİSOĞLU kimdir?

Ankara, 1977 doğumlu olan Banu MÜDERRİSOĞLU, Tevfik Fikret Lisesinden mezun olduktan sonra lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesinde yapmıştır. Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve London City Univercity’de MA yüksek lisansını tamamlamıştır.

İş hayatına 2002 yılında başlayan MÜDERRİSOĞLU, yurtiçi ve yurt dışında özel sektörde farklı kurum ve kuruluşlarda çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Medya- iletişim, istihdam, sivil toplum ve kamu diplomasisi alanlarında Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği destekli 10’dan fazla projede yönetim ve uygulama görevlerini yürüttü. TOBB ETÜ’de ve uluslararası şirketlerde kurumsal iletişim konusunda yöneticilik yaptı. Evli ve 2 çocuk annesi Müderrisoğlu, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.