T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI
TÜRK AKREDİTASYON KURUMU

Duyurular

28.08.2021  Duyurular
TÜRKAK’ta kredi kartı ile taksitli ödeme dönemi başlıyor
Bu duyuru 28.08.2021 tarihinde güncellenmiştir.
 
Kurumumuz ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. arasında "Akreditasyon Denetimleri" ve "Katkı Payı" ödemelerinin kredi kartıyla yapılabilmesini teminen protokol imzalanmıştır. Bu protokol sayesinde, anlaşmalı bankanın kredi kartları ile akredite edilen Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarımız "Akreditasyon Denetimleri" ve "Katkı Payı" ödemelerini https://portal.turkak.org.tr/ adresindeki hesaplarından ilgili faturalarını seçerek 3 (üç) taksitle gerçekleştirebilir. Anlaşması bulunmayan diğer banka kartlarına yalnızca tek çekim imkânı sunulabilmektedir.
 
Kredi kartıyla ödeme yapmak isteyen kuruluşlar https://secure.turkak.org.tr/  adresi üzerinden kesilen faturalarının https://portal.turkak.org.tr adresine aktarılmasını sağlayarak bu hizmetten yararlanabilir.Fatura aktarımı için dosya ve fatura numarası açıklaması ile birlikte strateji@turkak.org.tr  adresine e-posta gönderilmesi gerekmektedir.
 
Aktarılan fatura ve katkı payı ödemelerinizi, https://portal.turkak.org.tr adresinden kuruluş hesabı ile giriş yapıldıktan sonra sol tarafta bulunan Finans/Faturalarım menüsü içerisinde yer alan ''Kurum Faturaları'' ve ''Katkı Payı Ödemeleri'' sekmesine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.