Paydaş Kuruluşlarla İşbirliği ve Paylaşım Toplantısı Yapıldı

 Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK), uygunluk değerlendirme kuruluşlarını temsil eden sivil toplum kuruluşlarının ve diğer ilgili kurumların temsilcilerinin katılımıyla işbirliği ve paylaşım toplantısı düzenledi.

24 Aralık 2014 tarihinde TÜRKAK Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda TÜRKAK yönetimi ve diğer görevli personeli, akreditasyona konu düzenlemelerden sorumlu bakanlıklar ve kamu kurumlarının temsilcileri, uygunluk değerlendirme kuruluşlarını temsil eden dernek/birliklerin temsilcileri, meslek kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında TÜRKAK Başkan Yardımcısı Sn. M.Akif ÖZYURT katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasının ardından toplantı gündemindeki konulara geçildi.

Toplantı programı çerçevesinde TÜRKAK politikalarının paylaşılması, güncel gelişmelerin anlatılması, denetim süreci ve akreditasyon dokümanlarındaki değişiklikler, bilirkişi komitelerinin işletilmesine yönelik planlamalar, TÜRKAK’ın uygunluk değerlendirme kuruluşlarından beklentileri ile denetim sırasında yaşanan sorunlar hakkında katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirmenin ardından uygunluk değerlendirme kuruluşları ile ilgili bakanlıkların ve kamu kurumlarının sunulan konularla ilgili değerlendirmeleri ve TÜRKAK’tan beklentileri dile getirildi. Toplantıda yaşanan sorunlara ilişkin katılımcıların soruları alınarak, gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı TÜRKAK Genel Sekreter Vekili Dr. Halil İbrahim ÇETİN’in kapanış konuşması ile sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:30.12.2014