Personel Akreditasyon Başkanlığı denetçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

     Personel Akreditasyon Başkanlığınca 2014 yılında düzenlenen Başdenetçi /Denetçi / Teknik Uzman bilgilendirme ve deneyim paylaşım toplantısının ikincisi 13 Aralık 2014  tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

     Toplantının açılışında TÜRKAK Genel Sekreter Vekili Dr. Halil İbrahim ÇETİN denetçi havuzunda yer alan Personel Akreditasyon Başkanlığı denetimlerinde görev alan denetim ekibi üyelerine hitaben bir konuşma yapmıştır. Açılış konuşmasının ardından Personel Akreditasyon Başkan Vekili Dr. Recep AYVALIK ’ın moderatörlüğünde toplantı gündemindeki konulara geçilmiştir.

   Toplantı programı çerçevesinde TÜRKAK politikalarının paylaşılması, güncel gelişmelerin anlatılması, TÜRKAK e-portalının kullanılması, denetim süreci ve akreditasyon dokümanlarındaki değişiklikler ve bu dokümanların denetim sırasında efektif kullanımı, 2014 yılında katılınmış olan EA Sertifikasyon Komitesi (EACC) nde gündeme alınarak görüşülen Personel Belgelendirmesi konuları ve bu komiteye  sık sorulan sorular ve bu soruların cevapları  hakkında  katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı.

   Yapılan bu toplantı ile denetçi harmonizasyonunun sağlanması, TÜRKAK denetimlerinin denetim ekiplerince daha efektif olarak gerçekleştirilmesi ve akreditasyon süreçlerinde yaşanan sıkıntılara çözüm yollarının aranması amaçlandı. Denetimlerde görev alan tüm denetçilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantının akreditasyon süreçlerinin daha iyi ve verimli işletilmesini güçlendireceği düşünülmektedir. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 

Yayınlanma Tarihi:17.12.2014