TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

TÜRKAK Danışma Kurulunun 2014 yılındaki 2. toplantısı, 27 Kasım 2014 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirildi.

TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn.Mehmet Akif ÖZYURT’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, Danışma Kurulu Üyeleri ve Kurum yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn.Mehmet Akif ÖZYURT Danışma Kurulu üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasının ardından toplantı gündemindeki konulara geçildi.

Gündemde yer alan maddeler ilgili olarak TÜRKAK Genel Sekreter Vekili Dr. Halil İbrahim ÇETİN, önce Türk Akreditasyon Kurumu’nun 2014 yılı Ocak-Ekim dönemi Faaliyet Raporu, sonra 2015 Yılı Çalışma Programı, daha sonra da önceki Danışma Kurulu toplantısındaki öneri ve tavsiyeler ile bu konudaki çalışmalara ilişkin sunumları yaptı. Sunumların ardından Danışma Kurulu Üyeleri 2014 yılı Faaliyet Raporu, 2015 yılı Çalışma Programı ve diğer konularda değerlendirmelerde bulundular, görüş, öneri ve tavsiyelerini dile getirdiler. Bunun üzerine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Vekili tarafından, Üyelerce yöneltilen soru ve önerilerle ilgili açıklamalar yapıldı.

TÜRKAK Danışma Kurulu toplantısı gündem maddelerinin görüşülüp, yapılan faaliyetlerin müzakere edilmesi ve önerilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:02.12.2014