AB Bakanlığında Görev Değişimi Törenle Yapıldı

Türk Akreditasyon Kurumu’nun ilgili kuruluşu olduğu Avrupa Birliği Bakanlığı görevine TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Sayın Volkan Bozkır atandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 62. Hükümeti'nde Dışişleri Bakanı olarak görev alan Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecilik görevini düzenlenen bir törenle TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Sayın Volkan Bozkır'a devretti.

Devir-teslim töreninde konuşan Sayın Çavuşoğlu AB Bakanlığında bir görev değişimi gerçekleştiğini hatırlatarak  “Bugünden itibaren Dışişleri Bakanı olarak ülkeme ve milletime hizmet etmeye çalışacağım. AB Bakanlığını da çok sevdiğim, saydığım, 25 yıldır Newyork’taki görevinden Başkonsolos olarak görev yaptığı günden bu yana ağabey dediğimiz Dışişleri Komisyonu Başkanımız ve yeni AB Bakanımız Sayın Volkan Bozkır’a devrediyoruz” dedi.

AB Bakanlığı görevini Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’ndan devralan Sayın Bozkır ise konuşmasında “Sayın Çavuşoğlu ve Sayın Bağış’ın, Türkiye için önemli hedef olan AB üyeliği sürecine inandıklarını, engelleri aştıklarını ve bugüne gelindiğini belirterek, “AB üyeliğini uzakta görenler olabilir, ancak Türkiye’nin bugüne kadar kararlılığını ve sabrını ispat etmiş bir ülke olması nedeniyle yol bundan sonra daha kısa olacaktır. AB üyeliği, sadece bir teşkilata üyelik değildir. Günlük yaşamın her alanında Türk insanına yarar sağlayacak konular manzumesidir. Her faslın konusu itibariyle günlük yaşamı bu kadar etkileyen başka bir müktesebat yoktur. Dolayısıyla Türkiye’nin üye olsun olmasın bu müktesebatı özümsemesi ve hedef olarak bu yönü alması bence çok önemlidir" ifadelerini kullandı.halbank kredi kartı borç öğrenme

 

Yayınlanma Tarihi:01.09.2014