TÜRKAK Danışma Kurulu 2014 Yılı İlk Toplantısı Yapıldı

TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı, 16 Mayıs 2014 tarihinde Ankara'da  gerçekleştirildi. TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, özel sektör ve kamu kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan Danışma Kurulu üyeleri ile TÜRKAK Yönetim Kurulu ve TÜRKAK  yöneticileri katıldı.

Toplantının başında Soma’da hayatını kaybeden madenciler ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı. TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YÜCEL açılış konuşmasında, Soma’da meydana gelen kazanın uygunluk değerlendirme faaliyetlerinin önemini ortaya koyduğunu ve benzer kazaların tekrar yaşanmaması için özelikle uygunluk değerlendirme kuruluşlarının yaptıkları test, muayene ve belgelendirme faaliyetlerinde çok daha hassas olmaları gerektiğinin altını çizdi. Danışma Kurulu’nun TÜRKAK’ın faaliyetleri ile ilgili her türlü öneri, eleştiri ve taleplerin dile getirildiği önemli bir platform olduğunu belirterek üyelerden katkı beklediklerini ifade etti. Başkan YÜCEL, bir sonraki Danışma Kurulu toplantısının TÜRKAK’ın yeni hizmet binasında gerçekleştirilmesi temennisi ile konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından TÜRKAK Genel Sekreter Vekili H.İbrahim ÇETİN tarafından Türk Akreditasyon Kurumu’nun 2013 yılı Faaliyet Raporu ve 2014 Yılı Çalışma Programı ile ilgili sunum yapıldı. Ayrıca önceki Danışma Kurulu toplantısında dile getirilen öneri ve tavsiyeler konusunda üyelere bilgi verildi.. Daha sonra Danışma Kurulu üyeleri Kurulun işleyişi ve çalışma esasları ile TÜRKAK’ın faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundular, tavsiye, öneri ve isteklerini dile getirdiler.

TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı diğer gündem maddelerinin görüşmelerinin tamamlanmasıyla sona erdi.

 

Yayınlanma Tarihi:16.05.2014