Personel Akreditasyon Başkanlığı Denetçi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

 

Personel Akreditasyon Başkanlığı Başdenetçi / Denetçi / Teknik Uzman bilgilendirme ve deneyim paylaşım toplantısı 13-14 Aralık 2013 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Toplantı programı çerçevesinde 13 Aralık 2013 tarihinde katılımcılara TS EN ISO/IEC 17024 : 2012 standardı geçiş eğitimi verilmiştir. 14 Aralık 2013 tarihinde yapılan toplantıda ise, TÜRKAK politikalarının paylaşılması, güncel gelişmelerin anlatılması, denetim süreci ve akreditasyon dokümanlarındaki değişiklikler ve bu dokümanların denetim sırasında kullanımı, 2013 yılında katılım sağlanan EA Sertifikasyon Komitesi (EACC)’nde görüşülen Personel Belgelendirmesi konuları ve bu komiteye sık sorulan sorular ve cevapları ve GD 24 Kılavuzunun (R30.02) yorumlanması hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. 

Yapılan bu toplantı ile denetçi harmonizasyonunun sağlanması, TÜRKAK denetimlerinin denetim ekiplerince daha etkin olarak yapılabilmesi ve akreditasyon süreçlerinde yaşanan sıkıntılara çözüm yollarının aranması amaçlanmıştır. Denetimlerde görev alan tüm denetçilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantının akreditasyon süreçlerini güçlendireceği düşünülmektedir. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 

 

Yayınlanma Tarihi:18.12.2013