TÜRKAK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI KAYSERİ’DE YAPILDI

   TÜRKAK Danışma Kurulunun 2013 yılındaki ilk toplantısı, Kayseri Sanayi Odasının ev sahipliğinde 19.06.2013 tarihinde Kayseri’de yapıldı.  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen BAĞIŞ’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, özel sektör ve kamu kuruluşlarının temsilcileri olan Danışma Kurulu üyeleri ile TÜRKAK Yönetim Kurulu, TÜRKAK Genel Sekreteri ve diğer yöneticiler katıldı. Türk Akreditasyon Kurumu'nun Türkiye'de üretilen bütün ürünlerin akreditasyonu ile ilgili en üst merci olduğunu belirten Bağış, sanayi ve ticarette çok ayrı bir yeri olan Kayseri'de bu toplantıyı gerçekleştirmelerinin önemli olduğunu belirterek, “Kayseri kendini akredite etmiş, standartları yakalamış bir şehrimizdir. Bu toplantıyı Kayseri Sanayi Odamızın ev sahipliğinde burada yapmak bizim için çok anlamlı” dedi.

   TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet YÜCEL ise toplantıda, genel olarak TÜRKAK’ın 2012 yılındaki faaliyetlerinden bahsetti. Genel Sekreter Halil İbrahim ÇETİN, TÜRKAK’ta son dönemde gerçekleştirilen yapısal ve kurumsal değişikliklerden, ayrıca geçen yıl yapılan danışma kurulunda gündeme getirilen konularda yapılan çalışmalardan söz etti.

   Ulusal ve yerel basının ilgiyle izlediği toplantıda Danışma Kurulu üyeleri, özel sektör ve kamu kuruluş temsilcileri de görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Yayınlanma Tarihi:27.06.2013