TURKLAB YETKİLİLERİ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

Kalibrasyon ve Deney Laboratuvarları Derneği (TURKLAB)  TURKLAB, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halit KARABOĞA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Neşe GÜNEŞ, Onursal Başkan Sayın Ömer GÜZEL ve TURKLAB Üyesi Sayın Ayfer ADIGÜZEL’ den oluşan heyet ile 6 Mart 2019 tarihinde Kurumumuza nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.  

Yapılan görüşmede, TURKLAB yetkilileri uygunluk değerlendirme sektörüne yönelik iyileştirme önerilerini paylaşmışlar, ve bu hususta TÜRKAK ile her türlü işbirliğine açık olduklarını vurgulamışlardır.   

Genel Sekreter Vekili Orbay EVRENSEVDİ Kurumumuzla ilgili son gelişmeler hakkında bilgilendirme yapmış; bu çerçevede akreditasyon süreçlerinin iyileştirilmesinde önemli katkılar sağlayacak Süreç Otomasyon Projesi ile Şubat ayında başarılı bir şekilde tamamlanmış olan Avrupa Akreditasyon Birliği(EA) eş değerlendirme denetimi ve diğer konularda paylaşımda bulunmuştur.

Bundan sonraki süreçte de, TURKLAB ile diyalog ve işbirliğinin artarak devam etmesi hususunda mutabık kalınmıştır.

Kurumumuza yapmış oldukları nazik ziyaretleri ve şu ana kadarki destek ve işbirliği dolayısıyla TURKLAB yönetimine teşekkür ederiz. 

 

Yayınlanma Tarihi:07.03.2019