TÜRKAK YÖNETİM KURULU ADANA'DA

Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu Nisan ayı toplantısı, 20 Nisan 2018 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet YÜCEL’in başkanlığında, Adana Sanayi Odasında gerçekleştirilmiştir.

 

Toplantı öncesi TÜRKAK Yönetim Kurulunca, Adana Sanayi Odası Başkanı Sayın Zeki KIVANÇ ve oda yönetimi ziyaret edilmiş, ülke gündemindeki konular ile paydaşlarla işbirliği yapmanın sağlayacağı faydalar konusunda görüş alış verişinde bulunulmuştur. Toplantıya Adana Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri de katılmış ve sorunlarını dile getirmişlerdir.

 

Görüşmenin ardından TÜRKAK Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Yönetim kurulu toplantısını müteakip Oda Yöneticileri, Adana sanayicileri, akredite kuruluş temsilcileri ve denetçi/teknik uzmanların katıldığı “Akreditasyon ve TÜRKAK Hakkında Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmiştir. Toplantının açılış konuşmalarını  Adana Sanayi Odası başkanı Sayın Zeki KIVANÇ ve Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL yapmışlardır. Adana Sanayi Odası adına konuşan Sayın KIVANÇ;  Adana sanayisinin büyümesi, yaşadığı sorunlar ve  nasıl çözümleneceği ile ilgili kısa bilgiler aktarmıştır.  TÜRKAK adına konuşmalarını yapan Sayın YÜCEL, Kurum faaliyetleri hakkında bilgiler vererek özellikle TÜRKAK’ ın ihracata sağlamış olduğu katkıya vurgu yapmıştır. Daha sonra Akreditasyon ve TÜRKAK hakkında bilgilendirme sunumuna geçilmiştir.  Eğitim ve Tanıtım Müdürü tarafından yapılan sunumda, Kurumun faaliyetleri detaylı şekilde anlatılmış; Adana ve akreditasyon  hakkında bilgiler verilmiş, paydaşlarla yapılabilecek işbirlikleri ve denetçi/teknik uzmanlarla ilgili çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler sunulmuştur.

 

Gerçekleştirilen toplantıların ardından kuruluş temsilcileri ve denetçi / teknik uzmanlar tarafından dile getirilen soru ve talepler Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet YÜCEL ve TÜRKAK Genel Sekreteri Dr. Halil İbrahim ÇETİN tarafından cevaplandırılmış, görüş ve öneriler değerlendirilmiştir.

 

Bu vesileyle, Adana Sanayi Odası Başkanına, oda yöneticilerine ve ekibine, mükemmel ev sahipliği için içten teşekkür eder, saygılar sunarız.

 

 

Yayınlanma Tarihi:26.04.2018