TÜRKAK Yönetim Kurulu Toplantısı Isparta’da gerçekleştirildi.

Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu’nun prensip kararı çerçevesinde Yönetim Kurulunun Eylül ayındaki toplantısı, 27 Eylül 2017 tarihinde Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantı öncesi TÜRKAK Yönetim Kurulunca, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü ziyaret edilmiş, ülke gündemindeki konular ile yapılacak etkinlik konusunda görüş alış verişinde bulunulmuştur.  Ziyareti müteakip TÜRKAK Yönetim Kurulunun aylık olağan toplantısı, Süleyman Demirel Üniversitesi toplantı salonunda yapılmıştır.

Daha sonra Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ziyaret edilmiş ve Oda Yönetimi ile görüşülmüştür. Görüşmenin ardından Oda Meclis salonunda, Yönetim Kurulu üyeleri, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü ve beraberindeki heyet, Oda Yöneticileri, akredite kuruluş temsilcileri,  denetçi/teknik uzmanlar ve ilgili kurum/kuruluş temsilcilerinin katıldığı bir tanıtım ve bilgi alış verişi toplantısı düzenlenmiştir. Toplantının açılış konuşmasını Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL gerçekleştirmiş, Kurum faaliyetleri hakkında bilgiler vererek özellikle son yıllardaki önemli gelişmelere vurgu yapmıştır. Açılış konuşmasının ardından Kurumumuz Genel Sekreteri Dr. H. İbrahim ÇETİN, “Akreditasyon ve TÜRKAK Hakkında Bilgilendirme ve Akreditasyonun Isparta’ya Faydaları” konulu bir sunum yapmıştır. Burada Türk Akreditasyon Kurumu’nun 2017 yılı faaliyetleri, gelecek dönemle ilgili hedefleri, paydaşlarla yapılan işbirlikleri ve denetçi/teknik uzmanlarla ilgili çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler sunulmuştur.

Toplantıda katılımcılar tarafından dile getirilen sorular cevaplandırılmış, görüş ve öneriler değerlendirilmiştir. Bakanlık, Kurum, Kuruluş ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarından gelen temsilciler tarafından farklı konularda talepler de dile getirilmiştir.  Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet YÜCEL ile Genel Sekreterimiz Sayın Dr. Halil İbrahim ÇETİN, temsilciler tarafından yöneltilen sorulara cevap vermiş, tavsiye ve önerilerle ilgili açıklamalarda bulunmuşlardır.

Bu vesileyle, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şükrü BAŞDEĞİRMEN başta olmak üzere üniversite ile ticaret ve sanayi odasının tüm yöneticilerine ve ekibine, içten ve mükemmel ev sahipliği için teşekkür eder, saygılar sunarız.

Yayınlanma Tarihi:03.10.2017