ARAP AKREDİTASYON İŞBİRLİĞİ (ARAC) 5. GENEL KURULU BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Arap Akreditasyon İşbirliği (ARAC)’ın 5. Genel Kurul ve Yıllık Komite Toplantıları 19 – 22 Şubat 2017 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde, üye ülke temsilcilerinin ve diğer davetlilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bahse konu toplantıya ülkemizi temsilen Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL ile Kurumumuz Genel Sekreteri Dr. Halil İbrahim ÇETİN de katılım sağlamıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve TÜRKAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL, bahse konu genel kurul toplantısında ARAC ve TÜRKAK arasındaki işbirliği faaliyetlerine yönelik konuşma gerçekleştirmiştir. Ayrıca, ARAC Eş Değerlendiricileri olarak Yıllık Komite Toplantıları söz konusu Genel Kurul toplantıları ile birlikte gerçekleştirilmiş; bu toplantılara Kurumumuzdan da eş değerlendiriciler katılım sağlamıştır.

ARAC bünyesinde gerçekleştirilen Genel Kurul ve Yıllık Komite Toplantılarında, TÜRKAK’ın akreditasyon faaliyetlerinde sağladığı desteklerden memnuniyetini dile getiren ARAC yetkilileri, TÜRKAK tarafından verilen desteğin devam etmesi konusundaki beklentilerini TÜRKAK heyeti ile paylaşmıştır. 

 

Yayınlanma Tarihi:07.03.2017