Personel Akreditasyon Başkanlığınca; baş denetçi, denetçi ve teknik uzmanlara eğitim verildi.


Personel Akreditasyon Başkanlığınca Personel Akreditasyon Başkanlığı denetçi havuzunda yer alan baş denetçi, denetçi ve teknik uzmanlarının bilgi ve tecrübelerinin artırılması için 20 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da,

 

-       Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri (Sözel, Yazılı, ve Uygulama Sınavları Eğitimi)

-       Belge Yenileme Süreçleri,

-       Belgelendirme Programları Doğrulama Süreçleri

 

Konularında eğitim gerçekleştirildi.

 

 Eğitime başlangıcında, TÜRKAK Genel Sekreter Yardımcısı Kayıhan CABIOĞLU denetçi havuzunda yer alan Personel Akreditasyon Başkanlığı denetimlerinde görev alan denetim ekibi üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasının ardından Personel Akreditasyon Başkan Vekili Dr. Recep AYVALIK ’ın moderatörlüğünde eğitim gündemindeki konulara geçildi.

 

Eğitim programı çerçevesinde sabah yapılan oturumlarda, H. Ü. Eğitim Fakültesi Öğretim üyelerinden Doç.Dr.Cem Oktay GÜZELLER tarafından “Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri (Sözel, Yazılı, ve Uygulama Sınavları Eğitimi) konusunda eğitim verildi. Öğleden sonra yapılan ilk oturumlarda ise Prof. Dr. Hakan GÜR  “Tahribatsız Muayene Personeli”,  Caner BATIGÜN “ Kaynakçı Belgelendirme”, Seher BATUR ise TÜRKAK tarafından akredite edilen diğer belgelendirme programları için  “Belge Yenileme Süreçleri “ hakkında bilgilendirmeler yaptı. Öğleden sonra yapılan son oturumda ise Gökhan BİRBİL tarafından “Belgelendirme Programları Doğrulama Süreçleri” hakkında katılımcılara bilgi verilerek katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

 

Eğitim Personel Akreditasyon Başkan Vekili Dr.Recep AYVALIK’ın katılımcılara yaptığı “Teşekkür “ konuşması ile sona erdi. 

  

Yapılan eğitim ile denetçi harmonizasyonunun sağlanması, TÜRKAK denetimlerinin denetim ekiplerince daha efektif olarak gerçekleştirilmesi ve akreditasyon süreçlerinde yaşanan sıkıntılara çözüm yollarının aranması amaçlanmıştır. Denetimlerde görev alan tüm denetçilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen eğitimin akreditasyon süreçlerinin daha iyi ve verimli işletilmesini güçlendireceği düşünülmektedir. Tüm katılımcılarımıza gösterdikleri ilgiye teşekkür ederiz.

 

Yayınlanma Tarihi:01.03.2016