TÜRKAK DANIŞMA KURULU TOPLANTISI ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİ

 Türk Akreditasyon Kurumu Danışma Kurulu’nun 2015 yılındaki 2. toplantısı, 19 Ekim 2015 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirildi. Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, Danışma Kurulu Üyeleri ve Kurum yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında Türk Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL; Yönetim Kurulu Üyeleri, Danışma Kurulu Üyeleri ve Kurum yöneticilerine hitaben bir konuşma yaptı. Açılış konuşmasının ardından toplantı gündemindeki konulara geçildi.

Gündemde yer alan maddeler ilgili olarak TÜRKAK Genel Sekreteri Dr. Halil İbrahim ÇETİN, önce Türk Akreditasyon Kurumu’nun 2015 yılı Ocak-Ekim dönemi Faaliyet Raporu, sonra 2016 Yılı Çalışma Programı, daha sonra da önceki Danışma Kurulu toplantısındaki öneri ve tavsiyeler ile bu konudaki çalışmalara ilişkin sunumları yaptı.

Sunumların ardından Danışma Kurulu Üyeleri 2015 yılı Faaliyet Raporu, 2016 yılı Çalışma Programı ve diğer konularda değerlendirmelerde bulundular, görüş, öneri ve tavsiyelerini dile getirdiler. Bunun üzerine Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet YÜCEL ve Genel Sekreter Dr. Halil İbrahim ÇETİN tarafından, Üyelerce yöneltilen soru ve önerilerle ilgili açıklamalar yapıldı.

TÜRKAK Danışma Kurulu toplantısı gündem maddelerinin görüşülüp, yapılan faaliyetlerin müzakere edilmesi ve önerilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:26.10.2015